Mobirise

Fizykoterapia

Fizykoterapia

ELEKTROTERPIA:
• PRĄDY TENS
• JONOFOREZA
• GALWANIZACJA
• ELEKTROSTYMULACJA MIĘŚNI
• PRĄDY TRABERTA
• PRĄDY KOTZA
• PRĄDY INTERFERENCYJNE
ULTRADŹWIĘKI
MAGNETOTERAPIA
LASEROTERAPIA
TERAPIA SKOJARZENIOWA

  • ELEKTROTERAPIA - dziedzina fizykoterapii zajmująca się leczeniem objawowym schorzeń m.in. układu ruchu i neurologicznych za pomocą różnego rodzaju prądów leczniczych, w którym wykorzystuje się do leczenia prąd stały. Modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości. Elektrostymulacja mięśni – wykorzystywany jest tu prąd stały impulsowy (płynący z przerwami). Elektrody umieszcza się na skórze w miejscach zwanych punktami elektromotorycznymi. Celem zabiegu jest pobudzenie mięśni do skurczu (mięśnie kurczą się i odpoczywają w rytm płynącego z przerwami prądu). Wykonuje się elektrostymulację mięśni porażonych (z uszkodzonymi nerwami doprowadzającymi impulsy) jako substytut naturalnych pobudzeń oraz zdrowych w celu wzmocnienia ich lub poprawy krążenia obwodowego.
  • ULTRADŹWIĘKI - drgania mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ucha ludzkiego. Do celów leczniczych stosuje się ultradźwięki o częstotliwości 1-3 MHz. Ultradźwięki przenikają w głąb ciała wywołując w tkankach działanie terapeutyczne. Najważniejsze wykorzystywane klinicznie efekty działania ultradźwięków to pobudzenie regeneracji tkanek, przyspieszenie gojenia ran, zwiększenie elastyczności tkanki łącznej.
  • MAGNETOTERAPIA - dział medycyny fizykalnej, wykorzystujący zmienne pola magnetyczne niskiej częstotliwości (do 100 Hz) i indukcji magnetycznej od 0,1 do 10 mT w terapii wybranych schorzeń. Działanie: intensyfikacja procesów oddychania tkankowego, zwiększenie wychwytywania tlenu przez tkanki, mobilizacja mikrokrążenia, stymulacja krążenia obwodowego, działanie przeciwobrzękowe, przyspieszenie procesów regeneracji tkanek miękkich, przyspieszenie procesu zrostu kostnego, wpływ na wolne rodniki tlenowe, wpływ na szybkość przepływu bodźców eferentnych i aferentnych poprzez oddziaływanie na synapsy nerwowe, działanie immunostymulacyjne.
  • LASEROTERAPIA - jest to stymulacja procesów leczniczych organizmu za pomocą promieniowania laserowego. Głównymi wskazaniami do rehabilitacji z użyciem lasera są: schorzenia o podłożu reumatycznym i zwyrodnieniowym ,zespół cieśni nadgarstka, okres po urazach typu skręcenia, zwichnięcia i złamania, utrudnione procesy gojenia skóry w przebiegu odleżyn, ostrogi piętowe, łokieć golfisty, łokieć tenisisty, ostre stany zapalne tkanek miękkich, przykurcze mięśni.
  • TERAPIA SKOJARZENIOWA - terapia łączona, zabieg stosowany w fizykoterapii, w którym łączy się równocześnie działanie fal ultradźwiękowych z zabiegami prądowymi. W czasie zabiegu aparat generuje fale ultradźwiękowe odpowiednio modulowane oraz mikroprądy ( prądy o niskiej lub średniej częstotliwości). Takie połączenie dwóch różnych bodźców pozwala uzyskać większe działanie rozluźniające i przeciwbólowe jakie dają zarówno ultradźwięki i elektroterapia. Dodatkowo uzyskujemy stymulację nerwów i mięśni poprzez przepływ prądu leczniczego. Stosowanie różnych prądów pomaga lepiej dobrać właściwy zabieg do schorzenia.

Pakiety zdrowotne

5 DNIOWY PAKIET ZDROWIE
Dodatkowo w ramach pakietu zdrowotnego:

- Konsultacja medyczna z fizjoterapeutą
- Jednorazowy zabieg fizykalny dobrany do programu rehabilitacji
- Jeden seans w Grocie Solnej – 45 minut
- Strefa basenów i strefa saun w Aqua Park Zakopane

7 DNIOWY PAKIET ZDROWIE
Dodatkowo w ramach pakietu zdrowotnego:

- Konsultacja medyczna z fizjoterapeutą
- Jednorazowy zabieg fizykalny dobrany do programu rehabilitacji
- Dwa seanse w Grocie Solnej – po 45 minut
- Strefa basenów i strefa saun w Aqua Park Zakopane

14 DNIOWY PAKIET ZDROWIE
Dodatkowo w ramach pakietu zdrowotnego:

- Konsultacja medyczna z fizjoterapeutą
- Dwa zabiegi fizykalne dobrane do programu rehabilitacji
- Cztery seanse w Grocie Solnej – po 45 minut
- Nieograniczony dostęp do strefy basenów i strefy saun w Aqua Park Zakopane


Centrum Rehabilitacji i Zdrowia POLSKIE TATRY S.A.
Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00

Szczegóły i rezerwacja konsultacji, porad oraz zabiegów zdrowotnych
w zakresie fizjoterapii, psychologii i porad ortopedycznych.
tel. 18 20 014 33, e-mail: centrum@polskietatry.pl


This page was built with Mobirise templates